Įdomiausi Mūsų darbai

Įdomiausi Mūsų darbai

2021.02.08 Sakoma ugnis sunaikina viską. Po tokio terminio apdorojimo atrodo, kad situacija beviltiška. Tačiau išardžius diską, nustatyta, kad paviršiai sveiki. Perrinkus diską (pakeitus sudegusias dalis iš donoro) bei parašius ir įrašius tinkamą „firmware“ diskas nors ir sunkiai bet skaitomas. Atliktas 100% disko atvaizdas ir vartotojo duomenys\failai įrašyti į papildomai pateiktą laikmeną.

2021-01-19  Karantino metu, didesnė verslo dalis prastovoj. Kreipiesi klientas, kuris savo darbinį nešiojamą kompiuterį perdavė laikinai ‚mokymuisi“ sūnui. Viskas būtų gerai jei nepritrūktų jame vietos ir moksleivis neištrintų virtualios mašinos su visomis automobilių programavimo\kodavimo\diagnostikos programomis (bendra vertė virš 20000eur). Išanalizavus visą šešioliktainį kodą aptikti virtualaus disko .vmdk pėdsakai, tačiau dėl didelės apimties 650GB, atstatymas negalimas. Taip pat iškilo problemą, kad reikia ne tik atstatyti atskirus failus, o visą sistemą, kad programos veiktų su įdiegtomis licencijomis. Dėl ankščiau minėtų priežasčių pasitelkta dirbtinio intelekto algoritmus siekiant surinkti veikiančią sistemą. Procesas pareikalavo visų turimų laboratorijoje kompiuterių resursus, tačiau po 74 valandų .vmdk failas surinktas ir įkrautas į naują virtualią mašiną.

2020-09-22  Šifruoti duomenys STOP (DJVU) šeimos kenksmingu programiniu kodu (malware). Turime pastebėti, kad dažniausiai turint reikalą su šios šeimos malware nelabai ko galime padėti, kadangi duomenis šifruojami naudojant RSA ir online raktą. Tačiau šiuo atveju užkėtimo metu malware neturėjo prieigos prie valdymo serverio (interneto), tikėtina ryšį blokavo ugniasienė. Dėl šios priežasties duomenys užšifruoti offline raktu (įprogramuotu pačiame malware), apie ką byloja vartotojo identifiktoriaus galūnė „tt1“ (GPslRImEtL7fKG7m94uVxPiCMecLfH3TAC0mtt1), kuriuo raktą turime. Visų pirma visi duomenys (*.jpg, *.doc, *.mp4 ir t. t…) eksportuoti į turimą serverį. Pritaikius turimą dešifravimo įrankį būtent šitam atvejui eksportuoti duomenys dešifruoti. Kompiuteris specialiais metodais išvalytas nepaliekant malware‘ui jokios galimybės išlikti. Įdiegta operacinė sistema Windows 10, ir dešifruoti duomenys grąžinti į savo vietą.

2020-09-21  Kreipiesi VU studentas dėl sugadinto Word dokumento. Magistriniai dažniausiai rašomi naktimis. Taip ir šio dokumento didelė dalis netyčia redaguojant buvo ištrinta, o pats failas išsaugotas. Tik po kelių dienų pastebėta kad virš 40 lapų teksto trūksta (4-6 mėnesių darbas). Peržiūrėjus disko turinį, laikinųjų failų (.tmp), jau nebuvo. Teko po gabaliuką atrinkinėti iš nepaskirstytos srities. Po 16 valandų kruopštaus darbo visas tekstas surinktas. Sėkmės pabaigiant ir ginime komisijoje

2020-09-08 Dažna bėda išorinių diskų su jau kontroleryje esama USB jungtimi. Toks kontroleris iš tikrųjų yra du viename, t. y. du kontroleriai vienas SATA, kitas USB. Dėl netinkamo naudojimo (įtampos\srovės šuolių) kontrolerio USB dalys sugęsta, diskas neaptinkamas ir laikomas sugedusiu. Tokio pobudžio gedimo atveju duomenų atstatymui net nereikalingas donoras, SATA jungtis tiesiog prilituojama lanksčiąja jungtimi prie esamo kontrolerio ir diskas prijungiamas prie kompiuterio duomenų nuskaitymui.

 

2020-09-04 Taip pat įdomus atvejis. Vartotojas pranešė, kad diskas startuojasi su keliais ritmiškais stuksenimais ir sustoja. Kompiuteris jo nedetektuoja, bios nemato. Pirma mintys, sugedęs įrašymo –nuskaitymo galvučių blokas. Atliekant nuodugnę diagnostiką nustatyta, kad sudegė vieną iš variklio apvijų, kas lėmė, kad diskas neįsisukdavo iki 7000 apsukų ir įrašymo – nuskaitymo galvutės nesipozicionavo ant paviršių, kadangi nesusikurdavo oro pagalvė kuri savo ruožtu atleisdavo minėtų galvučių fiksatorių. Diskas puikiai mums pažįstamas ir žinomas jo elgesys prie tam tikrų sąlygų, todėl taisymas paprasčiausias fiksatoriaus pašalinimas ir su specialią įranga duomenų nuskaitymas.

 

2020-08-20 Taip gali atsitikti staigiai nutraukus diskui maitinimą. Įrašymo – nuskaitymo galvutės negrįžtą į “parkavimo” vieta, ko pasėkoje “užlimpa ant paviršių su informacija. Grąžinimas į „parkavimo“ vietą įmanomas tik laboratorijos sąlygomis. „Youtube“ platformoje galite surasti absurdiškų sprendimų, pvz.: stipriai į delną smūgiuojant diską įjungimo metu. Atliekant minėtą darbą namuose 95% atveju, bus atitrukusios įrašymo – nuskaitymo galvutės ir\arba subraižytas paviršius.

2020-02-05  Pagal nuosavą technologiją pavyko nuskaityti vartotojo duomenys, apeinant įbrėžimą ant paviršiaus.

Nors toje vietoje ir nepavyko atgauti „nulių“ ir „vienetų“ (informacijos), 90% duomenų jau įkeliamą į pateiktą papildomai klijento laikmeną.

 

2020-01-31  Šį kartą lyg ir paprastutė microSD atminties kortelė. Vartotojas naudojo, vaizdo registratoriuje. Turėjo eismo įvykį, kuriame tikėtina kaltininku buvo kitas asmuo, kuris tuo metu kaip ir neneigė savo kaltės. Po to įvykio vartotojas nusprendė, kad registratoriuje reikėtu naudoti didesnės talpos atminties kortelė (kad daugiau tilptu vaizdo įrašų). Sena kortelę išėmė, suformatavo ir prirašė muzikos klausymuisi magnetoloje. Bėda ta, kad neperseniausiai, gavo šaukimą, dėl to eismo įvykio ir kreipėsi pas mus dėl anksčiau minėto vaizdo įrašo. Nors kortelė ir buvo suformatuota, bei dalis informacijos perrašyta, vis dėlto minėtas vaizdo įrašas dalinai atkurtas (yra trūkimai, bet esmė aiški).
Sekmės apsiginant 

2020-01-22  Iki šiol ilgiausiai trukęs duomenų atkūrimas (3mėn. 2 sav. 5 d. ir 3 val.). Nepaisant viso 98% duomenų nuskaityta, failai dekoduoti ir grąžinti vartotojui. Tiek laiko sąnaudų priereikė dėl daugybės „bad“ sektorių, didelę dalį duomenų teko nuskaitinėti vos 21845 B/s. Esame pasiryžę bet kokiomis sąnaudomis atkurti Jūsų duomenys, jei tai tik įmanoma.

 

2020-01-13  Laikas nenumaldomai bėga. Nestovime vietoje ir mes. Paskutinių metu pastebėjome, kad dažnai pasitaiko atvejų, kai vartotojas po disko formatavimo dar ilgą laiką naudojosi juo (įrašinejo/perrašinėjo naujus duomenys). Tokiais atvejais dažniausiai failų atstatyti su pilna aplankų struktūra nėra galimybės, tai yra atkuriami failai pagal antraštes arba juos surenkant iš „gabaliukų“. Tai sudaro nepatogumus juos vėl surūšiuojant, tik įsivaizduokite gaunate viso gyvenimo nuotraukas: krikštynos, išleistuvės, vakarėliai, vestuvės ir t. t… viename aplanke. Todėl sukūrėme savo paketą, kuris pervadina nuotraukas pagal joje išlikusią meta-informaciją (kameros modelį, fotografavimo laiką), kas žymiai palengvina tokiu nuotraukų nustatymą ir surūšiavimą. 
Minėtas pervadinimas atstatant duomenys Jums nieko nekainuos.

Visada stengiamės darbus atlikti kiek įmanoma geriau ir pateikti Jums geriausią rezultatą!

 

2019-09-04   Įmonės darbuotojas, atėjęs į darbą pamatė štai tokį vaizdelį. Po valandinės panikos ir keiksnojimo viso pasaulio, kreipėsi į vietinį IT specialistą, kuris savo ruožtų “pravalė” kompiuterį ir pranešė, kad duomenų gavimui variantų nėra. Tada, kaip paskutinę viltį, kreipiesi pas mus. Deja bet kompiuteris jau buvo išvalytas ir išnagrinėti pačio kenksmingo kodo nebuvo galimybės. Tai teko nagrinėti pačius failus. Žinant kai kurių failų struktūra ir kas juose turi būti bei liginant su užšifruotais gautas raktas. Tolimesnio darbo metu sukurtas dešifravimo įrankis ir į darbo pabaiga darbuotojui pranešėme, kad skubius šiai dienai reikalingus failus jau galime atsiųsti.

Turint patį virusą darbų ir laiko sąnaudos būtų žymiai mažesnės, tuo pačiu ir kaina. Ši situacija dar kartą patvirtina, kad nors Jūsų veiksmai yra logiški, jie gali stipriai įtakoti profesionalų duomenų atkūrimą, laiką, galu galiausiai kainą.

nuotraukų atkūrimas

 

2019-08-21  Atkurtų duomenų kiekio rekordas: 6,23TB. 08-12 mums buvo pateikta tinklinė duomenų saugykla su išgadintu RAID masyvu. Ilgą laiką užtrukome, siekiant užtikrinti duomenų saugumą, darant diskų klonus, tačiau šiandien duomenys grąžinti savininkui.
Dedame visas pastangas, ir naudojame šiuolaikiškiausią įrangą kad duomenys nepasikeistų atkūrimo metu (dar labiau nebūtų pažeisti), nesvarbu kiek laiko ir kokiu tai resursų reikalaus (nebent užsakovui yra labai skubu).
Visada stengiamės darbus pradėti iš karto, pirminė diagnostika atliekama dažniausiai per 24 val.

RAID duomenų atkūrimas

 

2019-08-20  Skubus atvejis. Darbuotojas išeidamas iš darbo (įmonės pavadinimas neskelbiamas), ištrynė visus duomenys ir “pakrovė” aukštos įtampos iškrova (paprastu žiebtuvėliu) standųjį diską ir RAM atminties plokštę. Nepaisant šventinės išeiginės, šiandien įmonė toliau gali funkcionuoti pilnu pajėgumu. Duomenys atstatyti, kompiuteris sutaisytas.

duomenų atstatymas

 

2019-08-14  Vartotojui prireikė 10 metų senumo sms žinučių (neaišku, kam, bet tai jau ne mūsų reikalas). Prigaivinus telefonus, bei nuėmus apsaugos kodus, duomenys nuskaityti ir pateikta gautų, išsiųstų (tame tarpe ir ištrintų) sms žinučių ataskaita.

duomenų atkūrimas iš telefono

 

2019-08-12  Pirmadienis – sunki diena? Tik ne mums. USB raktas, kuriuo plokštė pasirodo silpnesnė už pačią jungtį   paisant visko, išlitavus lustą su duomenimis, jį pavyko nuskaityti su mūsų turima įranga.

duomenų atkūrimas iš USB

 

2019-08-17  Sveiki, vasaros metas atostogos, bet tik ne mums. Paprastas darbelis, nukopijuoti nuotraukas iš “pagedusio” optinio disko. Vienas niuansas, optinis diskas buvo pradurtas skylamušiu ir pririštas gražiu kaspinu prie albumo 
Kadangi darbas skrupulus, nuskaitant iš tokio disko duomenys, jis bet kuriuo metu gali sutrūkinėti į gabalus, o mūsų didžiausia vertybė yra Jūsų duomenys ir jokiais būdais jiems nepakenkti. Sukvietėme turimu specialistų konsiliumą ir po ilgo aptarimo, vis dėlto apsiėmėme techninės įrangos nuskaitymo montažui.
Vėlyvą vakarą, nuotraukos pasiekė savininką.

duomenų atkūrimas iš CD

 

2019-03-27  Šį kartą paprastas USB raktas 128GB. Vartotojas įsigijo visiems žinomoje Aliexpress. Į jį išsaugodavo svarbius dokumentus kaip archyvą. Vieną dieną prireikus vienam iš tokių dokumentų, jo neatidarė ir kreipiesi pas mus. Atlikus duomenų atvaizdą, patikrinom patį USB raktą, pasirodo „fake“. 64GB USB rakto „firmware“ pakeistas, kad rodytu kaip 128GB. Taigi pusė tiesiog persirašinėjo. Nepaisant visko >30% duomenų pateikta vartotojui.
P. S. Jei turite įtarimų dėl laikmenų, prašome kreiptis, atliksime diagnostiką ir pateiksime ataskaitą dėl jų patikimumo.

duomenų atstatymas iš USB laikmenos

 

2019-03-15   Nusprendėme pasidalinti ir nesekmėmis, diskas mus pasiekė jau ardytas. Matyt vartotojas pats, ar jo „draugas“ jau bandė aiškintis su HDD iškilusias problemas, bekasdamas mėgstamiausią bandelę su aguonomis  Gaila bet po tokios intervencijos turime pripažinti, kad esame bejėgiai.
P.S. Mieli vartotojai, kiekvienas Jūsų veiksmas stipriai didiną riziką prarasti duomenys visam, tiksliau jie bus diske, tačiau nebus galimybių jų nuskaityti. Tas pats liečia ir programinį apdorojimą, ko daugiau bandysite atkurti duomenys patys tuo mažesnę dalį jų galima bus atkurti.
P.S.P.S. Bent naudokite Linux distribucijas leidžiančias dirbti su HDD tik skaitymo režimu.duomenų atstatymas iš sugedusio hdd

 

2019-03-14   Išorinis standusis diskas 3,5″ buvo užpiltas kava, nesijungė ir nerodė jokių “gyvybės” požymių. Nepaisant visko šiandien vartotojas atgavo visus 2TB savo duomenų.duomenų atstatymas iš hdd