Duomenų iš HDD, SSD ir NAS atstatymas

Gedimai būna trijų rūšių:

  1. Elektroniniai
  2. Mechaniniai
  3. Programiniai

Tačiau dažniausiai jie būna kompleksiniai. Dažniausiai sutvarkius mechaniką, duomenys nusiskaito nepilnai (pvz.: ant HDD nuo sugedusios galvutės susidarė nenuskaitomas „griovelis“ )  ir tolimesnis darbas reikalauja rankinio darbo siekiant iš „0“ ir „1“ gauti pilnaverčius failus.

Kiekviena iš minėtų rūšių gali būti labai paprasta, taip pat ir labai sudėtinga. Atrodytų, kad programiniai gedimai turėtų būti lengviausi, tačiau, kaip praktika rodo, automatizuoti įrankiai nepateikia reikiamo rezultato. Beveik visada tenka atkūrinėti skirsnius, atskirus failus rankiniu būdu, t.y. nagrinėjant šešioliktainį kodą. Tuo tarpu visų įsivaizduojamas sudėtingiausias galvučių pakeitimas ant seno ~40GB standžiojo disko (jei turime tinkantį donorą) gali trukti vos 30min.

Ypatingo dėmesio reikalauja puslaidininkiai diskai (SSD). Tokie diskai kartu su naujomis operacinėmis sistemomis („Windows 7“, „Windows 8“, „Windows 10“ ir „Mac OS X“) ištrinant failą įjungia TRIM komandą, t. y. diskui pateikiama „žinia“, kad šie duomenys yra nereikalingi, ir diskas pats nusprendžia kaip elgtis su tais saugojimo laukais. Dėl minėtų priežasčių ypatingai svarbu kuo greičiau baigti darbą su kompiuteriu (tiesiog nutraukiam elektros tiekimą, jie tai nešiojamas kompiuteris – spaudžiame power mygtuką ). Taip pat savo laboratorijoje turime galimybę išlituoti lustus ir nuskaityti duomenys tiesiogiai iš jų.

Atliekant duomenų atstatymą iš saugyklos demontuojami standieji diskai, apžiūrimi. Jei diskai kelią įtarimą žr. ankstesnę dalį.

Beveik visada saugykloje yra naudojamas RAID masyvas. Dažniausiai naudojamas RAID5 masyvas. Iš tikrųjų galima jį priskirti prie patikimesnių. Tačiau Kaip praktika sugedus vienam iš diskų, nors ir sistema praneša apie gedimą, nieks pernelyg neskuba jo keisti. Galiausiai sugenda sekantis ir informacija tampa nepasiekiama. Kaip nebūtų keista, taip atsitinka gana dažnai, kadangi diskai užperkami vienu metu, tai ir būna tos pačios serijos su galimais tais pačiais trukumais. Tai jei sugenda vienas, labai tikėtina, kad visai neužilgo suges sekantis.

Dirbant su saugyklomis tenka operuoti iš tikrųjų didžiuliais kiekiais informacijos, dažniausiai virš 6TB, vienu metu. Visada atliekame diskų atvaizdus, kad duomenys, kol jų galutinai neatkursime, nesikeistų (nepasižesitų). Laboratorijos serveris, gali saugoti iki 300TB duomenų.

Mūsų turima speciali techninė bei programinė įranga leidžia atkurti duomenys iš sugadintų masyvų:

RAID 1 mirror

RAID 2 stripe

RAID 4 stripe+parity disk

RAID 5 stripe+parity block

RAID 5E stripe+parity block+hotspare disk

RAID 5EE stripe+parity block+hotspare zones

RAID 6 stripe+parity block+RS code block

RAID 10 mirror+stripe

RAID 50 RAID’s 5 stripped

RAID 60 RAID’s 6 stripped

Diagnostika per 24 val.

Sąmatos derinimas

Mokatė tik už rezultatą !

Objekto pateikimas

Jeigu neturite galimybės mums pristatyti objektą, paimsime laikmeną tiesiai Jums iš rankų visoje Lietuvoje. Kurjerio paslaugas galite užsakyti paraše mums el. paštu: [email protected] arba +370 656 41344

Diagnostika

Laikmenos gedimo nustatymas (dažniausiai per 24 val.).  Darbų apimties nustatymas, sąmatos sudarymas.

Duomenų atstatymas

Mechaninių, elektroninių ir programinų gedimų šalinimas (jei tokie yra).

Atstatytų duomenų grąžinimas

Atstatyti duomenys grąžinami Jums naudojant esant galimybei tą pačią ar kitą laikmeną. Atstatytų duomenų saugojimas saugykloje 14 dienų.